Hispaania verb eksigir tähendab nõudma või nõudma. See on tavaline -ir verb, nii et see on konjugeeritud nagu tegusõnad vivirja subir. Selle artikli leiate eksigir konjugatsioonid olevikus, minevikus ja tulevikus soovituslikes, oleviku ja mineviku subjunktiivis, imperatiivis ja muudes verbivormides.
Kui konjugeeritakse eksigir, peate olema ettevaatlik õigekirjamuutusega, mis juhtub alati, kui g-le järgneb o või a. Eksigiris olev g annab heli (nt inglise keeles h), kuid täishäälikute o, a või u ees teeb kõva g kõla (nagu näiteks inglise keeles g väravas). Seetõttu muutub pehme g heli säilitamiseks täht g täheks j. Näiteks konjugatsioonid meeldivad eksijo ja eksija kasuta g-i asemel tähte j.
Exigiri praegune soovituslik
Aastal praegune soovituslik pingeline, toimub õigekirja muutus g-st j ainult esimese inimese ainsuse konjugatsioonis (yo).
Yo | eksijo | ma nõuan | Yo exijo respeto. |
Tú | seedetrakti | Sina nõudmine | Tú ekstraiges mucho de tus hijos. |
Kasutatud / él / ella | eksige | Sina / ta nõuab | Ella exige muchas cosas de su novio. |
Nosotros | eksigimos | Meie nõudmine | Nosotros exigimos libertad de expresión. |
Vosotros | eksigís | Sina nõudmine | Vosotros eksigís muchas horas de trabajo. |
Ustedes / ellos / ellas | eksigeen | Sina / nemad nõudmine | Ellos exigen la renuncia del presidente. |
Exigiri preterite soovituslik
Aastal eemaletõukav pingeliselt pole õigekirjamuutust. Preterit on üks kahest hispaania keeles varasemast ajast ja seda kasutatakse minevikus lõpule viidud toimingutest rääkimiseks.
Yo | eksigí | Nõudsin | Yo exigí respeto. |
Tú | eksigiste | Sina nõudis | Tú exigiste mucho de tus hijos. |
Kasutatud / él / ella | exigió | Sina / ta nõudis | Ella exigió muchas cosas de su novio. |
Nosotros | eksigimos | Meie nõudis | Nosotros exigimos libertad de expresión. |
Vosotros | eksigisteis | Sina nõudis | Vosotros exigisteis muchas horas de trabajo. |
Ustedes / ellos / ellas | eksigieron | Sina / nemad nõudis | Ellos exigieron la renuncia del presidente. |
Exigiri ebatäiuslik soovituslik
ebatäiuslik pinget kasutatakse tavapärastest või käimasolevatest toimingutest minevikus rääkimiseks. See konjugeeritakse varre abil eksig- pluss -e ebatäiuslik lõppr tegusõnad (ía, ías, ía, íamos, íais, ían). Ebatäiuslikku võib tõlkida kui "nõudis" või "kasutati nõudmiseks".
Yo | eksigía | Kunagi nõudsin | Yo exigía respeto. |
Tú | exigías | Sina harjunud nõudma | Tú exigías mucho de tus hijos. |
Kasutatud / él / ella | eksigía | Sina / ta harjunud nõudma | Ella exigía muchas cosas de suvio. |
Nosotros | eksigíamos | Meie harjunud nõudma | Nosotros exigíamos libertad de expresión. |
Vosotros | eksigíais | Sina harjunud nõudma | Vosotros exigíais muchas horas de trabajo. |
Ustedes / ellos / ellas | eksigían | Sina / nemad harjunud nõudma | Ellos exigían la renuncia del presidente. |
Exigiri tuleviku indikatiiv
tulevik pingeline konjugeeritakse infinitiivvormi abil eksigir, ja tulevaste pingeliste lõppude lisamine (é, ás, á, emos, éis, án).
Yo | eksigiré | Ma nõuan | Yo exigiré respeto. |
Tú | eksigirás | Sina nõuab | Tú exigirás mucho de tus hijos. |
Kasutatud / él / ella | eksigirá | Sina / ta nõuab | Ella exigirá muchas cosas de su novio. |
Nosotros | eksigiremos | Meie nõuab | Nosotros exigiremos libertad de expresión. |
Vosotros | exigiréis | Sina nõuab | Vosotros exigiréis muchas horas de trabajo. |
Ustedes / ellos / ellas | eksigirán | Sina / nemad nõuab | Ellos exigirán la renuncia del presidente. |
Exigiri perifeerne tulevikuindikaator
Perifeerse tuleviku moodustamiseks vajate verbi praegust soovituslikku konjugatsiooni ir (minna), eessõna a, ja infinitiiv eksigir.
Yo | hääl eksigir | Ma kavatsen nõuda | Sa oled eksigeri respeto. |
Tú | vas eksigir | Sina hakkavad nõudma | Tú vas a exigir mucho de tus hijos. |
Kasutatud / él / ella | va eksigir | Sina / ta hakkab nõudma | Ella va exigir muchas cosas de su novio. |
Nosotros | vamod eksigir | Meie hakkavad nõudma | Nosotros vamos a exigir libertad de expresión. |
Vosotros | vais exigir | Sina hakkavad nõudma | Vosotros vais a exigir muchas horas de trabajo. |
Ustedes / ellos / ellas | van exigir | Sina / nemad on läheb nõudma | Ellos van exigir la renuncia del presidente. |
Exigir Praegune progressiivne / Gerundi vorm
gerund või oleviku osaline hispaania keel moodustatakse lõpuga -ando (jaoks -ar tegusõnad) või -iendo (jaoks -er ja -ir tegusõnad).
Praegune progressiivne Exigir | está exigiendo | On nõudlik | Ella está exigiendo muchas cosas de su novio. |
Exigir Past Participle
Regulaarse mineviku osalus ir tegusõnad moodustatakse lõpuga -ido. Seda saab kasutada omadussõnana või moodustada liitpingeid, näiteks kohal täiuslik.
Praegune täiuslik Exigir | ha exigido | On nõudnud | Ella ha exigido muchas cosas de suviovi. |
Exigiri tingimuslik soovituslik
tinglik pingetest räägitakse võimalustest. Inglise keeles väljendatakse seda tavaliselt kui "oleks + tegusõna".
Yo | eksigiría | Ma nõuaksin | Yo exigiría respeto. |
Tú | exigirías | Sina nõuaks | Tú exigirías mucho de tus hijos. |
Kasutatud / él / ella | eksigiría | Sina / ta nõuaks | Ella exigiría muchas cosas de su novio. |
Nosotros | eksigiríamos | Meie nõuaks | Nosotros exigiríamos libertad de expresión. |
Vosotros | eksigiríais | Sina nõuaks | Vosotros exigiríais muchas horas de trabajo. |
Ustedes / ellos / ellas | eksigirían | Sina / nemad nõuaks | Ellos exigirían la renuncia del presidente. |
Exigir Praegune subjunktiiv
Aastal oleviku subjunktiiv, ilmneb õigekirjamuutus g-st j-ni kõigis konjunktsioonides, kuna selle tegusõna lõppu kuuluvad täishäälik a.
Que yo | eksija | Seda ma nõuan | Mamá espera que yo exija respeto. |
Que tú | eksijaid | Et sina nõudmine | El abuelo quiere que tú exijas mucho de tus hijos. |
Que usted / él / ella | eksija | Et sina / ta nõudmine | La amiga sugiere que ella exija muchas cosas de su novio. |
Que nosotros | eksijamos | Et meie nõudmine | El periodista pidev que nosotros exijamos libertad de expresión. |
Que vosotros | eksijáis | Et sina nõudmine | El jefe sugiere que vosotros exijáis muchas horas de trabajo. |
Que ustedes / ellos / ellas | eksijaan | Et sina / nemad nõudmine | La gente espera que ellos exijan la renuncia del presidente. |
Exigir ebatäiuslik subjunktiiv
Konjugeerimiseks ebatäiuslik subjunktiiv peate alustama mitmuse konjugatsioonist kolmanda isikuga (ellos, ellas, ustedes), preterite pinges (eksigieron) Eemalda peal, ja seejärel lisage sobiv lõpp (a, as, a, amos, ais, an). Mittetäiusliku subjunktiivi konjugeerimiseks on kaks võimalust.
valik 1
Que yo | eksigiera | Seda ma nõudsin | Mamá esperaba que yo exigiera respeto. |
Que tú | eksigierid | Et sina nõudis | El abuelo quería que tú exigieras mucho de tus hijos. |
Que usted / él / ella | eksigiera | Et sina / ta nõudis | La amiga sugería que ella exigiera muchas cosas de su novio. |
Que nosotros | exigiéramos | Et meie nõudis | El periodista pedía que nosotros exigiéramos libertad de expresión. |
Que vosotros | exigierais | Et sina nõudis | El jefe sugería que vosotros exigierais muchas horas de trabajo. |
Que ustedes / ellos / ellas | välismaalane | Et sina / nemad nõudis | La gente esperaba que ellos välismaalane la renuncia del presidente. |
2. võimalus
Que yo | eksigiese | Seda ma nõudsin | Mamá esperaba que yo exigiese respeto. |
Que tú | väljarändajad | Et sina nõudis | El abuelo quería que tú exigieses mucho de tus hijos. |
Que usted / él / ella | eksigiese | Et sina / ta nõudis | La amiga sugería que ella exigiese muchas cosas de su novio. |
Que nosotros | exigiésemos | Et meie nõudis | El periodista pedía que nosotros exigiésemos libertad de expresión. |
Que vosotros | eksigieseis | Et sina nõudis | El jefe sugería que vosotros exigieseis muchas horas de trabajo. |
Que ustedes / ellos / ellas | eksigiesen | Et sina / nemad nõudis | La gente esperaba que ellos eksigiesen la renuncia del presidente. |
Exigir kohustuslik
hädavajalik meeleolu kasutatakse otseste käskude või käskude andmiseks. Allolevates tabelites näete nii positiivseid kui ka negatiivseid käske. Mitmetel neist konjugatsioonidest on õigekirja muutmine g-st j-le.
Positiivsed käsud
Tú | eksige | Nõudke! | ¡Exige mucho de tus hijos! |
Kasutatud | eksija | Nõudke! | ¡Exija muchas cosas de suvio! |
Nosotros | eksijamos | Nõuame! | ¡Exijamos libertad de expresión! |
Vosotros | jäik | Nõudke! | ¡Jäik muchas horas de trabajo! |
Ustedes | eksijaan | Nõudke! | ¡Exijan la renuncia del presidente! |
Negatiivsed käsud
Tú | ei eksijaid | Ära nõua! | ¡Ei mingeid eksijaid palju! |
Kasutatud | pole eksija | Ära nõua! | ¡No eksija muchas cosas de suvio! |
Nosotros | ei eksijamosid | Ärgem nõudkem! | ¡No exijamos libertad de expresión! |
Vosotros | ei eksijáis | Ära nõua! | ¡No exijáis muchas horas de trabajo! |
Ustedes | eksijaani pole | Ära nõua! | ¡No exijan la renuncia del presidente! |