Exigiri konjugatsioon hispaania keeles, tõlge ja näited

Hispaania verb eksigir tähendab nõudma või nõudma. See on tavaline -ir verb, nii et see on konjugeeritud nagu tegusõnad vivirja subir. Selle artikli leiate eksigir konjugatsioonid olevikus, minevikus ja tulevikus soovituslikes, oleviku ja mineviku subjunktiivis, imperatiivis ja muudes verbivormides.

Kui konjugeeritakse eksigir, peate olema ettevaatlik õigekirjamuutusega, mis juhtub alati, kui g-le järgneb o või a. Eksigiris olev g annab heli (nt inglise keeles h), kuid täishäälikute o, a või u ees teeb kõva g kõla (nagu näiteks inglise keeles g väravas). Seetõttu muutub pehme g heli säilitamiseks täht g täheks j. Näiteks konjugatsioonid meeldivad eksijo ja eksija kasuta g-i asemel tähte j.

Exigiri praegune soovituslik

Aastal praegune soovituslik pingeline, toimub õigekirja muutus g-st j ainult esimese inimese ainsuse konjugatsioonis (yo).

instagram viewer
Yo eksijo ma nõuan Yo exijo respeto.
seedetrakti Sina nõudmine Tú ekstraiges mucho de tus hijos.
Kasutatud / él / ella eksige Sina / ta nõuab Ella exige muchas cosas de su novio.
Nosotros eksigimos Meie nõudmine Nosotros exigimos libertad de expresión.
Vosotros eksigís Sina nõudmine Vosotros eksigís muchas horas de trabajo.
Ustedes / ellos / ellas eksigeen Sina / nemad nõudmine Ellos exigen la renuncia del presidente.

Exigiri preterite soovituslik

Aastal eemaletõukav pingeliselt pole õigekirjamuutust. Preterit on üks kahest hispaania keeles varasemast ajast ja seda kasutatakse minevikus lõpule viidud toimingutest rääkimiseks.

Yo eksigí Nõudsin Yo exigí respeto.
eksigiste Sina nõudis Tú exigiste mucho de tus hijos.
Kasutatud / él / ella exigió Sina / ta nõudis Ella exigió muchas cosas de su novio.
Nosotros eksigimos Meie nõudis Nosotros exigimos libertad de expresión.
Vosotros eksigisteis Sina nõudis Vosotros exigisteis muchas horas de trabajo.
Ustedes / ellos / ellas eksigieron Sina / nemad nõudis Ellos exigieron la renuncia del presidente.

Exigiri ebatäiuslik soovituslik

ebatäiuslik pinget kasutatakse tavapärastest või käimasolevatest toimingutest minevikus rääkimiseks. See konjugeeritakse varre abil eksig- pluss -e ebatäiuslik lõppr tegusõnad (ía, ías, ía, íamos, íais, ían). Ebatäiuslikku võib tõlkida kui "nõudis" või "kasutati nõudmiseks".

Yo eksigía Kunagi nõudsin Yo exigía respeto.
exigías Sina harjunud nõudma Tú exigías mucho de tus hijos.
Kasutatud / él / ella eksigía Sina / ta harjunud nõudma Ella exigía muchas cosas de suvio.
Nosotros eksigíamos Meie harjunud nõudma Nosotros exigíamos libertad de expresión.
Vosotros eksigíais Sina harjunud nõudma Vosotros exigíais muchas horas de trabajo.
Ustedes / ellos / ellas eksigían Sina / nemad harjunud nõudma Ellos exigían la renuncia del presidente.

Exigiri tuleviku indikatiiv

tulevik pingeline konjugeeritakse infinitiivvormi abil eksigir, ja tulevaste pingeliste lõppude lisamine (é, ás, á, emos, éis, án).

Yo eksigiré Ma nõuan Yo exigiré respeto.
eksigirás Sina nõuab Tú exigirás mucho de tus hijos.
Kasutatud / él / ella eksigirá Sina / ta nõuab Ella exigirá muchas cosas de su novio.
Nosotros eksigiremos Meie nõuab Nosotros exigiremos libertad de expresión.
Vosotros exigiréis Sina nõuab Vosotros exigiréis muchas horas de trabajo.
Ustedes / ellos / ellas eksigirán Sina / nemad nõuab Ellos exigirán la renuncia del presidente.

Exigiri perifeerne tulevikuindikaator

Perifeerse tuleviku moodustamiseks vajate verbi praegust soovituslikku konjugatsiooni ir (minna), eessõna a, ja infinitiiv eksigir.

Yo hääl eksigir Ma kavatsen nõuda Sa oled eksigeri respeto.
vas eksigir Sina hakkavad nõudma Tú vas a exigir mucho de tus hijos.
Kasutatud / él / ella va eksigir Sina / ta hakkab nõudma Ella va exigir muchas cosas de su novio.
Nosotros vamod eksigir Meie hakkavad nõudma Nosotros vamos a exigir libertad de expresión.
Vosotros vais exigir Sina hakkavad nõudma Vosotros vais a exigir muchas horas de trabajo.
Ustedes / ellos / ellas van exigir Sina / nemad on läheb nõudma Ellos van exigir la renuncia del presidente.

Exigir Praegune progressiivne / Gerundi vorm

gerund või oleviku osaline hispaania keel moodustatakse lõpuga -ando (jaoks -ar tegusõnad) või -iendo (jaoks -er ja -ir tegusõnad).

Praegune progressiivne Exigir está exigiendo On nõudlik Ella está exigiendo muchas cosas de su novio.

Exigir Past Participle

Regulaarse mineviku osalus ir tegusõnad moodustatakse lõpuga -ido. Seda saab kasutada omadussõnana või moodustada liitpingeid, näiteks kohal täiuslik.

Praegune täiuslik Exigir ha exigido On nõudnud Ella ha exigido muchas cosas de suviovi.

Exigiri tingimuslik soovituslik

tinglik pingetest räägitakse võimalustest. Inglise keeles väljendatakse seda tavaliselt kui "oleks + tegusõna".

Yo eksigiría Ma nõuaksin Yo exigiría respeto.
exigirías Sina nõuaks Tú exigirías mucho de tus hijos.
Kasutatud / él / ella eksigiría Sina / ta nõuaks Ella exigiría muchas cosas de su novio.
Nosotros eksigiríamos Meie nõuaks Nosotros exigiríamos libertad de expresión.
Vosotros eksigiríais Sina nõuaks Vosotros exigiríais muchas horas de trabajo.
Ustedes / ellos / ellas eksigirían Sina / nemad nõuaks Ellos exigirían la renuncia del presidente.

Exigir Praegune subjunktiiv

Aastal oleviku subjunktiiv, ilmneb õigekirjamuutus g-st j-ni kõigis konjunktsioonides, kuna selle tegusõna lõppu kuuluvad täishäälik a.

Que yo eksija Seda ma nõuan Mamá espera que yo exija respeto.
Que tú eksijaid Et sina nõudmine El abuelo quiere que tú exijas mucho de tus hijos.
Que usted / él / ella eksija Et sina / ta nõudmine La amiga sugiere que ella exija muchas cosas de su novio.
Que nosotros eksijamos Et meie nõudmine El periodista pidev que nosotros exijamos libertad de expresión.
Que vosotros eksijáis Et sina nõudmine El jefe sugiere que vosotros exijáis muchas horas de trabajo.
Que ustedes / ellos / ellas eksijaan Et sina / nemad nõudmine La gente espera que ellos exijan la renuncia del presidente.

Exigir ebatäiuslik subjunktiiv

Konjugeerimiseks ebatäiuslik subjunktiiv peate alustama mitmuse konjugatsioonist kolmanda isikuga (ellos, ellas, ustedes), preterite pinges (eksigieron) Eemalda peal, ja seejärel lisage sobiv lõpp (a, as, a, amos, ais, an). Mittetäiusliku subjunktiivi konjugeerimiseks on kaks võimalust.

valik 1

Que yo eksigiera Seda ma nõudsin Mamá esperaba que yo exigiera respeto.
Que tú eksigierid Et sina nõudis El abuelo quería que tú exigieras mucho de tus hijos.
Que usted / él / ella eksigiera Et sina / ta nõudis La amiga sugería que ella exigiera muchas cosas de su novio.
Que nosotros exigiéramos Et meie nõudis El periodista pedía que nosotros exigiéramos libertad de expresión.
Que vosotros exigierais Et sina nõudis El jefe sugería que vosotros exigierais muchas horas de trabajo.
Que ustedes / ellos / ellas välismaalane Et sina / nemad nõudis La gente esperaba que ellos välismaalane la renuncia del presidente.

2. võimalus

Que yo eksigiese Seda ma nõudsin Mamá esperaba que yo exigiese respeto.
Que tú väljarändajad Et sina nõudis El abuelo quería que tú exigieses mucho de tus hijos.
Que usted / él / ella eksigiese Et sina / ta nõudis La amiga sugería que ella exigiese muchas cosas de su novio.
Que nosotros exigiésemos Et meie nõudis El periodista pedía que nosotros exigiésemos libertad de expresión.
Que vosotros eksigieseis Et sina nõudis El jefe sugería que vosotros exigieseis muchas horas de trabajo.
Que ustedes / ellos / ellas eksigiesen Et sina / nemad nõudis La gente esperaba que ellos eksigiesen la renuncia del presidente.

Exigir kohustuslik

hädavajalik meeleolu kasutatakse otseste käskude või käskude andmiseks. Allolevates tabelites näete nii positiivseid kui ka negatiivseid käske. Mitmetel neist konjugatsioonidest on õigekirja muutmine g-st j-le.

Positiivsed käsud

eksige Nõudke! ¡Exige mucho de tus hijos!
Kasutatud eksija Nõudke! ¡Exija muchas cosas de suvio!
Nosotros eksijamos Nõuame! ¡Exijamos libertad de expresión!
Vosotros jäik Nõudke! ¡Jäik muchas horas de trabajo!
Ustedes eksijaan Nõudke! ¡Exijan la renuncia del presidente!

Negatiivsed käsud

ei eksijaid Ära nõua! ¡Ei mingeid eksijaid palju!
Kasutatud pole eksija Ära nõua! ¡No eksija muchas cosas de suvio!
Nosotros ei eksijamosid Ärgem nõudkem! ¡No exijamos libertad de expresión!
Vosotros ei eksijáis Ära nõua! ¡No exijáis muchas horas de trabajo!
Ustedes eksijaani pole Ära nõua! ¡No exijan la renuncia del presidente!