Ir konjugatsioon hispaania keeles, tõlge ja näited

Tegusõna iron hispaania keeles üks sagedamini kasutatavaid tegusõnu. Tavaliselt tõlgitakse seda kui "minema". Te ei pruugi oodata fue ja vaya olla sama verbi konjugatsioonid, kuid just see juhtub verbiga ir. Nagu võiks eeldada a tegusõna millel on ainulaadselt lõpp ainult varreta, ir, on väga ebaregulaarne. Kõige ebatavalisemalt jagab ta oma etteheitmatu ja ebatäiuslik subjunktiiv moodustab koos ser. Tavaliselt näitab kontekst, millist verbi konjugeeritakse. Tegusõna ir kasutatakse sageli ka seetõttu, et seda kasutatakse vormi moodustamiseks perifeerne tulevik.

Allolevates tabelites leiate konjugatsioonid järgmistest: ir indikatiivses meeleolus (olevik, minevik ja tulevik), subjunktiivsuses (olevik ja minevik), imperatiivses meeleolus ja teistes verbivormides.

Ir praegune soovituslik

Pange tähele, et praegused pingelised konjugatsioonid on väga ebaregulaarsed, kuna ükski verb ei sarnane infinitiiviga ir.

instagram viewer
Yo hääl Yo voy al trabajo temprano. Ma lähen varakult tööle.
vas Tú vas a la playa durante el fin de semana. Lähete nädalavahetusel randa.
Kasutatud / él / ella va Ella va al cine con sus amigos. Ta käib koos oma sõpradega filmimas.
Nosotros vamod Nosotros vamos al partido de fútbol. Käime jalgpallimängus.
Vosotros vais Vosotros vais a la tienda frecuentemente. Te lähete poodi sageli.
Ustedes / ellos / ellas kaubik Ellos van a la biblioteca para estudiar. Nad lähevad raamatukokku õppima.

Ir preterite soovituslik

Pange tähele, et etteheitmatu pingestatud ir on täpselt samad, mis tegusõna ettejuhatavad konjugatsioonid ser. Seetõttu peate kasutatavat verbi määrama konteksti.

Yo fui Yo fui al trabajo temprano. Läksin varakult tööle.
fuiste Tú fuiste a la playa durante el fin de semana. Sina läks nädalavahetusel randa.
Kasutatud / él / ella fue Ella fue al cine con sus amigos. Tema läks tema sõpradega filmidesse.
Nosotros fuimos Nosotros fuimos al partido de fútbol. Meie läks jalgpallimängu juurde.
Vosotros fuisteis Vosotros fuisteis a la tienda frecuentemente. Sina läks poodi sageli.
Ustedes / ellos / ellas fueron Ellos fueron a la biblioteca para estudiar. Nemad läks raamatukokku õppima.

Ir ebatäiuslik soovituslik

Tegusõna ir on konjugeeritud ka ebaregulaarselt ebatäiuslik pinges. Ebatäiusliku saab inglise keelde tõlkida kui "läks" või "harjunud minema".

Yo iba Yo iba al trabajo temprano. Kunagi läksin varakult tööle.
ibas Tú ibas a la playa durante el fin de semana. Sina käinud nädalavahetusel randa.
Kasutatud / él / ella iba Ella iba al cine con sus amigos. Tema käinud tema sõpradega filmidesse.
Nosotros íbamos Nosotros íbamos al partido de fútbol. Meie käinud jalgpallimängu juurde.
Vosotros ibais Vosotros ibais a la tienda frecuentemente. Sina käinud poodi sageli.
Ustedes / ellos / ellas iban Ellos iban a la biblioteca para estudiar. Nemad käinud raamatukokku õppima.

Ir tuleviku suunav

Tulevane lause konjugeeritakse tavaliselt tegusõna infinitiiviga ja lisatakse siis tulevased pingelised lõpud. See on üks vähestest tegusõnade ajatest ir konjugeeritakse regulaarselt.

Yo iré Yo iré al trabajo temprano. Ma lähen varakult tööle.
irás Tú irás a la playa durante el fin de semana. Sina läheb nädalavahetusel randa.
Kasutatud / él / ella irá Ella irá al cine con sus amigos. Tema läheb tema sõpradega filmidesse.
Nosotros iremos Nosotros iremos al partido de fútbol. Meie läheb jalgpallimängu juurde.
Vosotros iréis Vosotros iréis a la tienda frecuentemente. Sina läheb poodi sageli.
Ustedes / ellos / ellas irán Ellos irán a la biblioteca para estudiar. Nemad läheb raamatukokku õppima.

Ir perifeerne tulevikuindikaator

Perifeerses tulevikus verb ir kasutatakse kaks korda, kuna see verb moodustatakse koos tegusõnaga ir millele järgneb eessõna a ja seejärel verbi infinitiiv. See sarnaneb ingliskeelse vormiga "going to go".

Yo voy a ir Yo voy ja trabajo temprano. Ma lähen varakult tööle.
vas a ir Tú vas ja a la playa durante el fin de semana. Sina kavatseme minna nädalavahetusel randa.
Kasutatud / él / ella va a ir Ella va a ir al cine con sus amigos. Tema läheb minema tema sõpradega filmidesse.
Nosotros vamos sa ir Nosotros vamos a ir al partido de fútbol. Meie kavatseme minna jalgpallimängu juurde.
Vosotros vais a ir Vosotros vais a ir a la tienda frecuentemente. Sina kavatseme minna poodi sageli.
Ustedes / ellos / ellas van a ir Ellos van a ir a la biblioteca para estudiar. Nemad kavatseme minna raamatukokku õppima.

Ir Praegune progressiivne / Gerundi vorm

gerund, mida nimetatakse ka praeguseks osaliseks, -ir verbid moodustatakse tavaliselt verbi tüve ja lõpuga -iendo. Alates ir ei ole tegelikult tüve, -ie lõppedes muutub y-ks ja sa saad vormi jeendo. Seda verbivormi saab kasutada kohal progressiivne ja muud progressiivne pingutab.

Praegune progressiivne Ir está yendo Ella está yendo al cine con sus amigos. Ta läheb koos sõpradega filmima.

Ir Past Participle

mineviku kesksõna -ir tegusõnad lõppevad tavaliselt -idiood. Tegusõna jaoks ir, sa lihtsalt kasutad idiood kui mineviku osaline. Seda verbivormi kasutatakse täiuslikud pingutused koos abisõnaga haber.

Praegune täiuslik Ir ha idioo Ella ha ido al cine con sus amigos. Ta on käinud koos oma sõpradega filmides.

Ir tingimuslik soovituslik

Aastal tinglik pinges ir konjugeeritakse regulaarselt. Nii nagu tuleviku tingimustes, lisate infinitiivile lihtsalt tinglikud lõpud ir.

Yo iría Yo iría al trabajo temprano si mulle levantara más temprano. Kui läheksin varem üles, läheksin varakult tööle.
irías Tú irías a la playa durante el fin de semana ja pudieras. Sina läheks nädalavahetusel randa, kui saaksite.
Kasutatud / él / ella iría Ella iría al cine con sus amigos, pero tiene que estudiar. Tema läheks sõpradega filmidesse, kuid ta peab õppima.
Nosotros iríamos Nosotros iríamos al partido de fútbol ja tuviéramos boletos. Meie läheks jalgpallimängu, kui meil oleks pileteid.
Vosotros iríais Vosotros iríais a la tienda frecuentemente si estuviera más cerca. Sina läheks sageli poodi, kui see oleks lähemal.
Ustedes / ellos / ellas irían Ellos irían a la biblioteca para estudiar, pero prefieren quedarse en casa. Nemad läheks raamatukokku õppima, kuid nad eelistavad jääda koju.

Ir oleviku subjunktiiv

Käesolevad subjunktiivsed konjugatsioonid ir on täiesti ebaregulaarsed.

Que yo vaya El jefe pidev que yo vaya al trabajo temprano. Ülemus palub, et ma läheksin varakult tööle.
Que tú vayas Marta espera que tú vayas a la playa durante el fin de semana. Marta loodab, et lähete nädalavahetusel randa.
Que usted / él / ella vaya Petra quiere que ella vaya al cine con sus amigos. Petra soovib, et ta läheks koos sõpradega filmima.
Que nosotros vayamos El entrenador recomienda que nosotros vayamos al partido de fútbol. Treener soovitab meil minna jalgpallimängule.
Que vosotros vayáis Esteban sugiere que vosotros vayáis a la tienda frecuentemente. Esteban soovitab teil poodides sageli käia.
Que ustedes / ellos / ellas vayan El profesor espera que ellos vayan a la biblioteca para estudiar. Professor loodab, et nad lähevad raamatukokku õppima.

Ir ebatäiuslik subjunktiiv

Aastal ebatäiuslik subjunktiiv pinges, ir jagab ka sama konjugatsiooni nagu tegusõna ser (täpselt nagu preterite pinges), nii et teil peab olema kontekst, et teada saada, millist verbi kasutatakse. Mittetäiuslikku subjunktiivi saab konjugeerida kahel viisil:

valik 1

Que yo fuera El jefe pidió que yo fuera al trabajo temprano. Ülemus palus mul varakult tööle minna.
Que tú fuerad Marta esperaba que tú fueras a la playa durante el fin de semana. Marta lootis, et lähete nädalavahetusel randa.
Que usted / él / ella fuera Petra quería que ella fuera al cine con sus amigos. Petra soovis, et ta läheks koos sõpradega filmima.
Que nosotros fuéramos El entrenador recomendó que nosotros fuéramos al partido de fútbol. Treener soovitas meil minna jalgpallimängule.
Que vosotros fuerais Esteban sugirió que vosotros fuerais a la tienda frecuentemente. Esteban soovitas teil sageli poodi minna.
Que ustedes / ellos / ellas fueran El profesor esperaba que ellos fueran a la biblioteca para estudiar. Professor lootis, et nad lähevad raamatukokku õppima.

2. võimalus

Que yo fuese El jefe pidió que yo fuese al trabajo temprano. Ülemus palus mul varakult tööle minna.
Que tú lõugud Marta esperaba que tú fueses a la playa durante el fin de semana. Marta lootis, et lähete nädalavahetusel randa.
Que usted / él / ella fuese Petra quería que ella fuese al cine con sus amigos. Petra soovis, et ta läheks koos sõpradega filmima.
Que nosotros fuésemos El entrenador recomendó que nosotros fuésemos al partido de fútbol. Treener soovitas meil minna jalgpallimängule.
Que vosotros fueseis Esteban sugirió que vosotros fueseis a la tienda frecuentemente. Esteban soovitas teil sageli poodi minna.
Que ustedes / ellos / ellas fuesen El profesor esperaba que ellos fuesen a la biblioteca para estudiar. Professor lootis, et nad lähevad raamatukokku õppima.

Ir kohustuslik

hädavajalik meeleolu koosneb käskudest või käskudest. Ka need verbivormid on ebaregulaarsed.

Positiivsed käsud

ve ¡Ve a la playa durante el fin de semana! Minge nädalavahetusel randa!
Kasutatud vaya ¡Vaya al cine con sus amigos! Minge koos oma sõpradega filmima!
Nosotros vayamos ¡Vayamos al partido de fútbol! Läheme jalgpallimängu!
Vosotros id ¡Id a la tienda frecuentemente! Minge sageli poodi!
Ustedes vayan ¡Vayan a la biblioteca para estudiar! Minge raamatukokku õppima!

Negatiivsed käsud

ei vayas ¡No vayas a la playa durante el fin de semana! Ärge nädalavahetusel randa minge!
Kasutatud ei vaya ¡Ei mingeid vabandusi! Ärge minge koos sõpradega filmima!
Nosotros ei vayamos ¡No vayamos al partido de fútbol! Ärgem mingem jalgpallimängu!
Vosotros ei vayáis ¡No vayáis a la tienda frecuentemente! Ärge minge sageli poodi!
Ustedes ei vayan ¡No vayan a la biblioteca para! Ära mine raamatukokku õppima!