Lühike mängulugu spordikirjutamises

On palju erinevaid lugusid võite kirjutada spordivõistlus, kuid ilmselt kõige põhilisem on lühimängu lugu. Lühike mängujutt, tavaliselt 500 sõna või vähem, järgib sirgjoonelist vormingut, mida saab rakendada mis tahes kaetud mängu puhul.

Lede

lede teie loo lõpptulemus peaks sisaldama lõppskoori ja mõned üksikasjad selle kohta, mis mängu huvitavaks tegi. Üldiselt tähendab see keskendumist konkreetse mängija pingutustele.

Ütleme nii, et meeskonna tähesportlane on vigastatud ja tema asemele tuleb mängu varem mängimata mängija. Sellelt algajalt ei oodata palju, kuid ta trotsib ootusi ja mängib suurepärast mängu, viies meeskonna võidule.

Näide 1:

Teise mängu keelpallur Jay Lindman, kes polnud kunagi Jeffersoni keskkooli eest maha mänginud, tuli pingilt QB tähe Fred Torville'i juurest pingilt maha. sai vigastada reede õhtul ja viskas kolm puudutuskäiku, et viia Gladiaatorid 21–14 võiduni McKinley keskkooli Centurions üle.

Või on mäng lähedane, tasavägine lahing kahe ühtlaselt sobitatud vastase vahel ja võidetakse viimastel sekunditel eriti dramaatilise mänguga.

instagram viewer

Näide 2:

Teise mängukeelega veerandkaitsja Jay Lindman viskas mängu võitnud maandumise, kui juhtimiseks oli jäänud vaid 12 sekundit Jeffersoni gümnaasiumi gladiaatorid reedel 21–14 võiduni McKinley keskkooli sajandite üle öösel.

Pange tähele, et mõlemas näites keskendume üksiku sportlase pingutustele. Sport seisnebki kogu võistluse inimlikus draamas ja keskendumine ühele inimesele annab mänguloole inimliku huvinurga, millest lugejad rõõmu tunnevad.

Loo keha

Teie loo põhiosa peaks põhimõtteliselt välja töötama lede. Kui teie lede oli sellest, et küttekehast sai mängu täht, peaks loo põhiosa selle kohta põhjalikumalt tutvuma. Sageli töötab kõige paremini lihtne kronoloogiline konto.

Näide:

Torville'i pahkluu lükati, kui ta esimesel veerandil kotist lahti toodi. Lindman tuli mängu madalate ootustega, kuid viskas oma esimese maandumispassi teisel veerandil kõrge, ujuva kuuliga, mille vastuvõtja Mike Ganson oli otsatsoonis kinni.

Kolmandal veerandil oli Lindman sunnitud kiirustamise vältimiseks taskust välja kraapima, kuid suutis tulistada kuuli vastuvõtjale Desean Washingtonile, kes lõi väravajoonel sukeldunud saagi.

Kääri üles

Teie loo kokkuvõte või lõpetamine keskendub tavaliselt treeneri tsitaatidele ja mängijad valisid mängujärgsetest intervjuudest või pressikonverentsidest. Suurepäraste hinnapakkumiste saamine spordilugude jaoks võib see mõnikord olla raske, kuid rõve pakkumine võib tõesti olla teie koogi jäätumine mängu lugu.

Näide:

"Ma teadsin, et Lindman oskab mängida, kuid ma ei teadnud, et ta suudab niimoodi mängida," ütles Gladiatorsi treener Jeff Michaelson. "See oli üks noormees, kes näitas palju südant, ühte mängu."

Washington ütles, et Lindman tekitas enesekindluse isegi enne oma esimest pilku.

"Ta ütles just:" Teeme selle võitmiseks "," ütles Washington. “Ja ta läks sinna välja ja tegi seda. See poiss saab palli visata. ”